• Vznik turnaje

  images/LC_uvod.jpg

  Turnaj Lazor cup vznikl v roce 2009, kdy jsme se rozhodli, že zkusíme uspořádat halový futsalový turnaj ve Vyškově, poněvadž přes zimu se futsalová soutěž nehraje a většina okresních mužstev má přestávku
  read more

  img-1
 • 1. ročník - 2009

  images/lc_2009.jpg

  Do 1. ročníku turnaje se přihlásilo 8 mužstev a z překvapivého vítězství se nakonec radovalo mužstvo Kozlan, které bylo dobře poskládané z hráčů více klubů. Ve finále přehráli Lazor - Domus.
  read more

  img-2
 • 2. ročník - 2010

  images/LC_2010.jpg

  tohoto ročníku se zúčastnilo 10 mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Kvalita turnaje se zvedla přihlášením nových týmů, především týmu Tatranu Rousínov, který reprezentovali hráči kopané, dále mužstvo Werner Vyškov složené z dorostenců Vyškova. Vítězem se stalo mužstvo z Rousínova.
  read more

  img-3
 • 3. ročník - 2011

  images/LC_2011-1.jpg

  Do tohoto ročníku se opět přihlásilo 10 mužstev. Objevily se zde opět některá nová mužstva, Pivovar Vyškov, Šmatloni. Favoritem turnaje se stalo divizní mužstvo Pivovaru Vyškov, které nakonec svou roli potvrdilo a porazilo ve finále Werner, s kterým prohráli ve skupině.
  read more

  img-4
 • 4. ročník - 2012

  photos/4_rocnik.png

  Pivovar obhájil. Tohoto ročníku se zúčastnilo 13 mužstev, které byly rozděleny do tří skupin. Boje ve skupinách byly velmi napínavé a také vyřazovací část nepostrádala na dramatičnosti a překvapení. Největším překvapením bylo mužstvo z Bukoviny, které skončilo na 3. místě.
  read more

  img-1
 • Hala Purkyňova

  images/hala2.png

  Turnaj se hraje v hale Základní školy Vyškov, Purkyňova 39. Je zde příjemné prostředí a dobré zázemí pro turnaj. K dispozici je 6 šaten se sprchami.
  read more

  img-2
 • Hala Purkyňova

  images/hala3.jpg

  Turnaj se hraje v hale Základní školy Vyškov, Purkyňova 39. Je zde příjemné prostředí a dobré zázemí pro turnaj.
  read more

  img-4
 • Občerstvení

  images/obcertveni1.png

  Občerstvení je zabezpečeno po celou dobu turnaje přímo v areálu haly. V naší nabídce jsou párky, klobásy, alkoholické i nealkoholické nápoje, káva, čaj, cukrovinky a bude vás zde obsluhovat příjemná a pěkná obsluha.
  read more

  img-3
 • Občerstvení

  photos/9.jpg

  Občerstvení je zabezpečeno po celou dobu turnaje přímo v areálu haly. V naší nabídce jsou párky, klobásy, alkoholické i nealkoholické nápoje, káva, čaj, cukrovinky a bude vás zde obsluhovat příjemná a pěkná obsluha.
  read more

  img-1
 • Ceny

  photos/10.jpg

  Pro první tři mužstva budou připraveny poháry, diplomy, šampaňské a samořejmě také další věcné ceny. Hodnotí se také nejlepší střelec, nejlepší hráč a nejlepší brankář. Nejlepší cenou asi ale je, zahrát si dobrý futsal a odejít z turnaje spokojen a zdráv. O to se budeme snažit, aby se vám na našem turnaji líbilo.
  read more

  img-2
 • Ceny

  photos/ceny1.png

  Pro první tři mužstva budou připraveny poháry, diplomy, šampaňské a samořejmě také další věcné ceny. Hodnotí se také nejlepší střelec, nejlepší hráč a nejlepší brankář. Nejlepší cenou asi ale je, zahrát si dobrý futsal a odejít z turnaje spokojen a zdráv. O to se budeme snažit, aby se vám na našem turnaji líbilo.
  read more

  img-4

 

Lazor cup 2014 - hodnocení 6. ročníku turnaje

Vítězem turnaje se stalo mužstvo

Vamos Vyškov


BLAHOPŘEJEME


V sobotu 18.1.2013 se hale ZŠ Purkyňova uskutečnil 6. ročník futsalového turnaje

LAZOR CUP

V letošním roce se do turnaje přihlásilo opět 16 mužstev, v čele s loňským vítězem BUKABOYS. Potíže nastaly ve čtvrtek, kdy oznámilo mužstvo Tatranu Rousínov, že mužstvo nedá dohromady, tak jsme se zkusili zeptat mužstva, které mělo zájem se turnaje zúčastnit v době, kdy již byla kapacita turnaje naplněna a ti účast přijali (Černí andělé) a byli velmi příjemným překvapením turnaje. Budeme se opět snažit připravit co nejlepší podmínky a držet se našeho hesla pro tento turnaj a to:

"BAVME SE FUTSALEM!"

Rychlost, nasazení, bojovnost, touha vyhrát, spousta pěkných akcí, gólů, ale i skvělé zákroky brankářů a především výborná kvalita mužstev a individualit, to vše bylo k vidění na našem letošním turnaji a kdo přišel, mohl jistě odcházet spokojen s tím, že shlédl souboje mužstev, které v našem kraji patří mezi nejlepší. O překvapivé výsledky nebyla nouze a tak již i souboje ve skupinách nabídly spousty dramatických chvilek a někteří z loňských semifinalistů, včetně domácích Lazoru - Domus, skončily již ve skupině.

Jak vše probíhalo.

Skupina A (podtržené mužstva postoupila)
Mužstva – BUKABOYS, All Stars Lipovec, Vamos Vyškov, Sapporo Manerov
Zde byly teoreticky karty rozdány, předpokládanými postupujicími měla být mužstva BUKABOYS a Vamos Vyškov, jenže nikdy se neví, jak vše dopadne, v jakých sestavách mužstva přijedou, a tak můžeme vždy jen tipovat. Zde nám předpovědi vyšly dobře a postoupily mužstva BUKABOYS a Vamos Vyškov, která si poradila celkem bez problémů s mužstvy Sappora a All Stars a o vítězi skupiny se rozhodlo v posledním zápase, kde mužstvo BUKABOYS ve velice kvalitním zápase vyhrálo 3 : 2. V souboji o třetí místo ve skupině se radovalo mužstvo Sappora Manerov, které ve vzájemném duelu zdolalo All Stars Lipovec 4 : 2. Již zde byla vidět velká kvalita obou postupujících mužstev a především BUKABOYS.
Skupina B (podtržené mužstva postoupila)
Mužstva – Darmo pokus, Norc Doněck, Nafta Mouřínov, Doupě v bažině
Tato skupina byla úplně otevřená a teoreticky bylo adeptem na postup mužstvo Darmo pokus, ale v jakém složení přijedou tyto mužstva, jsme vůbec netušili. Také jsme nevěděli, co můžeme čekat od mužstva Doupě v bažině, které se turnaje účastnilo poprvé. Jak se ukázalo, přijeli ve velmi dobré sestavě a nakonec postoupili, spolu s mužstvem Norc Doněck za skupiny. Mužstvo Darmo pokus vyhořelo na neproměňování šancí a i když mělo sestavu podobnou té loňské, kdy překvapivě získali 3. místo, letos se jim tak nedařilo a skončili již ve skupině. Velmi překvapivým výsledkem skončil i zápas Nafty s mužstvem Doupě v bažině, kde Nafta bojovala, podnikala brejky a z jednoho vstřelila i vítězný gól utkání. I v dalších zápasech bojovali o výhru, ale již na své soupeře nestačili. Doupě v bažině po úvodní porážce se oklepali a v dalším průběhu turnaje prokazovali velkou kvalitu. Postup si vybojovali dvěma výhrami s mužstvy Norc Doněck a Darmo pokus a postoupili z prvního místa. Darmo pokus dvakrát zaváhalo a ani výhra v posledním zápase nad Naftou, na jejich vyřazení nic nezměnila.
Skupina C (podtržené mužstva postoupila)
Mužstva – Pivovar Vyškov, Dynamo Bučovice, Švábenice, Plniči trubiček
Zde byl největším favoritem Pivovar Vyškov a také tuto pozici potvrdil, i když s jedním zaváháním, se silným mužstvem Dynamo Bučovice, s kterým jen remizoval 3 : 3. Pivovar měl opět velmi silnou sestavu a mohl pomýšlet opět velmi vysoko. Překvapit mohlo i Dynamo Bučovice, které bylo převážně složeno z hráčů Sokola Bučovice, Klobouček. Podali velmi dobré výkony a zaslouženě z těžké skupiny postoupili se ziskem 7 bodů z druhého místa, kvůli horšímu skóre. Mužstvo Švábenic přijelo s mladými hráči z velkého fotbalu, nechybělo jim nadšení a elán, ale na zkušené futsalové mužstva se nedokázali prosadit. I když třeba v prvním zápase proti mužstvu Plniči trubiček, nebyli daleko od remízy. V dalších dvou zápasem na silné mužstva Pivovaru a Dynama Bučovice nestačili, ale prokázali svou kvalitu. Plniči trubiček, mužstvo o kterém jsme toho moc nevěděli, ale počítali jsme, že to budou především hráči z Tišnova a to by zaručovalo kvalitní mužstvo. Nakonec se asi nesešli v optimální sestavě a na Pivovar ani Dynamo Bučovice nestačili, porazili Švábenice a skončili na třetím mistě. Tato skupina byla velice těžká a vývoj ve skupině by byl jistě mnohem zajímavější, pokud by Plniči trubiček přijeli v silnější sestavě.
Skupina D (podtržené mužstva postoupila)
Mužstva – Lazor - Domus, TJ Mouřínov, TJ Sokol Březová, Černí andělé
Vývoj ve skupině byl velmi překvapivý, především díky domácímu týmu, který v prvním zápase s TJ Mouřínov ztratil v posledních třech minutách vedení 1 : 0 a Mouřínovu se dvěma slepenými góly povedl dokonalý obrat ve vývoji utkání. Sice měl Lazor - Domus více ze hry, ale branky střílet nedokázal a brankář Mouřínova chytal jednu střelu za druhou, navíc pro Mouřínov nebyl žádný balón ztracený, byli běhaví a rychlí a spoléhali na rychlé brejky, které se jim v závěru vydařily. V dalším zápase nastoupilo mužstvo TJ Sokol Březová proti mužstvu Černí andělé, u kterého jsme vůbec netušili, jakou budou mít kvalitu. Po prvním zápase jsme zjistili, že zcela jistě budou patřit mezi nejlepší mužstva turnaje, neboť zde nastoupilo několik hráčů Helasu. Byla radost se dívat na jejich pěkné kombinace, zvlášť ve druhém zápase proti Lazoru - Domus, který přesvědčivě porazili 6 : 2 a tím je připravili o naději na postup za skupiny. V posledním zápase skupiny mezi TJ Mouřínov a Černými anděly došlo k překvapivé remíze 2 : 2, když bojovníci z Mouřínova dokázali vzdorovat papírově silnějšímu soupeřia zaslouženě vybojovali bod. V posledním zápase Lazoru - Domus proti Sokolu Březová, který letos nepřijel v podobné sestavě jako v loňském roce, zakončil Lazor - Domus výhrou 6 : 3.
Soupisky všech mužstev jsou uvedeny na stránce s výsledky turnaje.

ČTVRTFINÁLE
Do čtvrtfinále postoupily první mužstva ze skupiny a proti nim družstvo z některé další skupiny, tak aby se do finále mohla například dostat i mužstva z jedné skupiny. Takže los proti sobě postavil tyto mužstva.
1. ČTVRTFINÁLE - BUKABOYS – TJ Mouřínov - 8 : 3
zde se střetly dvě mužstva kvalitativně na jiné úrovni, ale TJ Mouřínov ve skupině ukázal, že dokáže prodat své schopnosti a přpravit favoritům nepříjemné překvapení. Zde se ale překvapení nekonalo a obhájce prvenství přehrál svého soupeře zcela jasně a zaslouženě postoupil do semifinále.
2. ČTVRTFINÁLE - Doupě v bažině - Dynamo Bučovice - 3 : 0
Druhé čtvrtfinále bylo překvapivě celkem jednoznačně v režii stále se lepšícího mužstva Doupě v bažině, které svou hrou potopilo dobře poskládané a dobře hrající mužstvo Dynama Bučovice, které nedokázalo vstřelit svému soupeři ani gól a tak se nováček soutěže radoval z přesvědčivého postupu do semifinále.
3. ČTVRTFINÁLE - Pivovar Vyškov - Norc Doněck - 5 : 0
jednoznačný zápas, ve kterém Pivovar nedal svému soupeři žádnou šanci a přesvědčivě zvítězil.
4. ČTVRTFINÁLE - Černí andělé - Vamos Vyškov - 2 : 3
dvě mužstva, které překvapily, jak svým složením, tak vynikající hrou. V tomto zápase bylo drama až do konce a nakonec se radovalo mužstvo Vamosu Vyškov, které porazilo těsně černé koně turnaje Černé anděly. Obě mužstva podaly vynikající výkon, ale postoupil mohlo jen jedno.
SEMIFINÁLE
Semifinále také přineslo velké boje v obou utkáních, které byly velmi vyrovnané, v prvním semifinále rozhodly pokutové kopy a ve druhém jediná branka o postupu do finále.
1. SEMIFINÁLE - BUKABOYS - Pivovar Vyškov - 2 : 2 (3 : 2 na penalty)
Velmi vyrovnaný zápas, který se nerozhodly v normální hrací době a tak musely rozhodnout penalty. V této loterii bylo nakonec šťastnější mužstvo BUKABOYS, které si ve třetí sérii vybojovalo postup do finále a dostalo možnost obhájit loňské vítězství.
2. SEMIFINÁLE - Doupě v bažině - Vamos Vyškov - 0 : 1
Další vyrovnaný zápas se odehrál i ve druhém semifinále. Obě mužstva podaly vynikající výkony, ale šťastnější bylo mužstvo Vamosu Vyškov, které díky jednomu vstřelenému gólu postoupilo do finále a opět se postavilo mužstvu BUKABOYS, s kterým prohrálo ve skupině.
ZÁPAS O 3. MÍSTO - Pivovar Vyškov - Doupě v bažině - 5 : 3
V zápase poražených zvládl lépe zápas o 3. místo Pivovar, především díky svému střelci Josefu Čtvrtníčkovi, který v tomto zápase vstřelil 4 branky a tím také vyhrál soutěž o nejlepšího střelce. Obě mužstva zasloužily za svůj výkon velké uznání.
FINÁLE - BUKABOYS - Vamos Vyškov - 0 : 4
Ve finále se očekával vyrovnaný souboj, ale mužstvo Vamosu zvládlo finále na výtečnou, získalo vedení a skvělou hrou se jim dařilo vedení držet a z brejků také navyšovat. Vamos také v tomto zápase, stejně jako v předchozích zápasech držel výborně chytající Michal Karabina. Vamos nakonec přesvědčivě vyhrál 4 : 0 a připravil mužstvo BUKABOYS o obhajobu titulu a také neporazitelnost na turnaji. Jednalo se o další skvělý zápas, který uzavřel celý turnaj.
Vítězům blahopřejeme a děkujeme jim i všem ostatním mužstvům za předvedenou hru a věříme, že platilo naše heslo k tomuto turnaji:
BAVME SE FUTSALEM!

zpět

Výsledky turnaje zde
Děkujeme za účast

Děkujeme všem zúčastněným mužstvům za slušné a sportovní vystupování po celou dobu turnaje, za výtečné sportovní výkony a doufáme, že se Vám na našem turnaji líbilo a zachováte nám přízeň i v dalších letech.
more..


Lazor cup 2013 - video