• Vznik turnaje

  images/LC_uvod.jpg

  Turnaj Lazor cup vznikl v roce 2009, kdy jsme se rozhodli, že zkusíme uspořádat halový futsalový turnaj ve Vyškově, poněvadž přes zimu se futsalová soutěž nehraje a většina okresních mužstev má přestávku
  read more

  img-1
 • 1. ročník - 2009

  images/lc_2009.jpg

  Do 1. ročníku turnaje se přihlásilo 8 mužstev a z překvapivého vítězství se nakonec radovalo mužstvo Kozlan, které bylo dobře poskládané z hráčů více klubů. Ve finále přehráli Lazor - Domus.
  read more

  img-2
 • 2. ročník - 2010

  images/LC_2010.jpg

  tohoto ročníku se zúčastnilo 10 mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Kvalita turnaje se zvedla přihlášením nových týmů, především týmu Tatranu Rousínov, který reprezentovali hráči kopané, dále mužstvo Werner Vyškov složené z dorostenců Vyškova. Vítězem se stalo mužstvo z Rousínova.
  read more

  img-3
 • 3. ročník - 2011

  images/LC_2011-1.jpg

  Do tohoto ročníku se opět přihlásilo 10 mužstev. Objevily se zde opět některá nová mužstva, Pivovar Vyškov, Šmatloni. Favoritem turnaje se stalo divizní mužstvo Pivovaru Vyškov, které nakonec svou roli potvrdilo a porazilo ve finále Werner, s kterým prohráli ve skupině.
  read more

  img-4
 • 4. ročník - 2012

  photos/4_rocnik.png

  Pivovar obhájil. Tohoto ročníku se zúčastnilo 13 mužstev, které byly rozděleny do tří skupin. Boje ve skupinách byly velmi napínavé a také vyřazovací část nepostrádala na dramatičnosti a překvapení. Největším překvapením bylo mužstvo z Bukoviny, které skončilo na 3. místě.
  read more

  img-1
 • Hala Purkyňova

  images/hala2.png

  Turnaj se hraje v hale Základní školy Vyškov, Purkyňova 39. Je zde příjemné prostředí a dobré zázemí pro turnaj. K dispozici je 6 šaten se sprchami.
  read more

  img-2
 • Hala Purkyňova

  images/hala3.jpg

  Turnaj se hraje v hale Základní školy Vyškov, Purkyňova 39. Je zde příjemné prostředí a dobré zázemí pro turnaj.
  read more

  img-4
 • Občerstvení

  images/obcertveni1.png

  Občerstvení je zabezpečeno po celou dobu turnaje přímo v areálu haly. V naší nabídce jsou párky, klobásy, alkoholické i nealkoholické nápoje, káva, čaj, cukrovinky a bude vás zde obsluhovat příjemná a pěkná obsluha.
  read more

  img-3
 • Občerstvení

  photos/9.jpg

  Občerstvení je zabezpečeno po celou dobu turnaje přímo v areálu haly. V naší nabídce jsou párky, klobásy, alkoholické i nealkoholické nápoje, káva, čaj, cukrovinky a bude vás zde obsluhovat příjemná a pěkná obsluha.
  read more

  img-1
 • Ceny

  photos/10.jpg

  Pro první tři mužstva budou připraveny poháry, diplomy, šampaňské a samořejmě také další věcné ceny. Hodnotí se také nejlepší střelec, nejlepší hráč a nejlepší brankář. Nejlepší cenou asi ale je, zahrát si dobrý futsal a odejít z turnaje spokojen a zdráv. O to se budeme snažit, aby se vám na našem turnaji líbilo.
  read more

  img-2
 • Ceny

  photos/ceny1.png

  Pro první tři mužstva budou připraveny poháry, diplomy, šampaňské a samořejmě také další věcné ceny. Hodnotí se také nejlepší střelec, nejlepší hráč a nejlepší brankář. Nejlepší cenou asi ale je, zahrát si dobrý futsal a odejít z turnaje spokojen a zdráv. O to se budeme snažit, aby se vám na našem turnaji líbilo.
  read more

  img-4

 

Lazor cup 2013 - hodnocení 5. ročníku turnaje

Vítězem turnaje se stalo mužstvo
BUKA BOYS


BLAHOPŘEJEME


V sobotu 19.1.2013 se hale ZŠ Purkyňova uskutečnil 5. ročník futsalového turnaje

LAZOR CUP

Do turnaje se přihlásilo 16 mužstev a vzhledem k názvům některých mužstev se nedalo nic předvídat o kvalitách přihlášených mužstev. Nakonec jsme byli velmi mile překvapeni jak my, tak i spousta diváků, kteří se přišli na turnaj podívat a mohli vidět v akci reprezentanty ve futsale a některé ligové hráče futsalových mužstev. Turnaje se zúčastnily i tradiční silné mužstva Pivovaru, domácích – Lazoru - Domus, Sokolu Bučovice, Tatranu Rousínov a přijelo i mužstvo ze Zlína AD Sport.cz, které také prokázalo kvalitu, TJ Sokol Březová a překvapily také mužstva poskládané z hráčů několika mužstev, jako např. Darmo pokus, Vamos Vyškov a další. Kvalita turnaje se podstatně oproti minulému ročníku zvedla a přítomných 200 – 250 diváků v hale se mělo stále na co dívat, což bylo pro nás jako pořádající uspokojující a věříme, že i všem mužstvům se na turnaji líbilo a přihlásí se i v příštím roce. Budeme se opět snažit připravit co nejlepší podmínky a držet se našeho hesla pro tento turnaj a to:

"BAVME SE FUTSALEM!"

Jak vše probíhalo.

Skupina A
MužstvaTatran Rousínov, Litrpool Studnice, Sokol Bohdalice, Panteři Vyškov
V této skupině bylo velkým favoritem mužstvo Tatranu Rousínov, které bylo složeno hráčů velkého fotbalu Rousínova, které svou roli potvrdilo a bez ztráty bodu obsadilo 1. místo ve skupině. Na druhém místě skončilo mužstvo Lirtpool Studnice, které potrápily i Tatran Rousínov a s dvěma výhrami obsadilo 2. místo. O nepostupová místa se podělily mužstva Sokola Bohdalice a Panterů Vyškov a z jejich vzájemného souboje vyšlo vítězně mužstvo Sokola Bohdalic. U hráčů Sokola Bohdalic, složeného z hráčů fotbalového klubu, zvláště ve druhém zápase chyběl brankář, který se dostavil až po tomto zápase. Ze skupiny postoupily mužstva Tatranu Rousínov a Litrpool Studnice.
Skupina B
MužstvaPivovar Vyškov, Orel Kotvrdovice, Darmo pokus, Sapporo Manerov
V této skupině bylo jasným favoritem mužstvo Pivovaru Vyškov, které toužilo po získání 3. vítězství v turnaji v řadě, nastoupilo ve výborné sestavě a ve skupině prokázalo své kvality byť s jednou remízou s Orlem Kotvrdovice. Orel Kotvrdovice hrající sice okresní přebor, prokázal své kvality na turnaji Eagle cup, kde skončili na druhém místě, přijel s oslabenou sestavou (ples), což byla škoda, protože by určitě v kompletní sestavě podal podstatně lepší výkony. Mužstvo Darmo pokus bylo velkou neznámou, které se ale ukázala jako štika turnaje a moc nechybělo a mohli být ve finále. Byli poskládáni převážně z hráčů Amoru Vyškov a dále doplněni několika kvalitními hráči. Sapporo Manerov tvoří v současnosti nové mužstvo a mladíci v jeho řadách zatím nestačili na ostatní mužstva. Ze skupiny postoupily mužstva Pivovaru Vyškov a Darmo pokus.
Skupina C
MužstvaSokol Bučovice, TJ Sokol Březová, United Vyškov, ALL Stars Vyškov
Zde mělo být favoritem mužstvo Sokolu Bučovice, ale svou úlohu nezvládlo a tak ukončilo účast na turnaji již po základní skupině, asi nejvíce jej musí mrzet úvodní utkání s TJ Sokol Březová, kdy dostali dva góly v poslední minutě a prohráli 2 : 1. I v dalších zápasech měli určitě na víc, ale hraje se celou dobu, ne jen posledních 5 minut. Mužstvo TJ Sokol Březová je pro nás neznámé mužstvo, ale na turnaji předvedli sympatickou hru a podporování svými fanoušky, kteří jim připravili skvělou atmosféru a dotlačili svůj tým až k prvnímu místu ve skupině o nějž bojovalo v závěrečném utkání s mužstvem ALL Stars Vyškov, v němž se jim povedl úžasný kousek, když během posledních dvou minut dokázali nepříznivý stav 1 : 4 srovnat na 4 : 4. Mužstvo United Vyškov nepodávalo špatné výkony, ale na další mužstva ve skupině nestačili. Mužstvo ALL Stars Vyškov bylo složeno z dorostenců Vyškova, z nichž polovina byli hráči Lazoru – Domus a předvedli velmi dobré výkony a po zásluze se radovali z druhého postupového místa. Ze skupiny postoupily mužstva Sokol Březová a ALL Stars Vyškov.
Skupina D
MužstvaLazor - Domus, Vamos Vyškov, AD Sport.cz, Buka boys
Tato skupina by se dala pojmenovat jako skupina „smrti“. Byly zde nalosovány 4 mužstva, z nichž minimálně 3 mohly uvažovat o postupu ze skupiny a i o nejlepším umístění v turnaji. Nakonec k tomu i shodou okolností došlo a první dvě mužstva skupiny se probojovala i do finále. Lazor – Domus nakonec postoupil ze skupiny díky penaltovému rozstřelu s mužstvem Vamos, neboť obě mužstva získaly 4 body, měly stejné skóre a vzájemný zápas skončil remízou, takže musely rozhodnout penalty. V těch střelci Lazoru – Domus ani jednou nezaváhali (Růžička, Lička M. a Mikloška) kdežto Vamosu Franta Slovák jednu penaltu chytil a vybojoval postup. Mužstvo Vamos Vyškov bylo sestaveno Jakubem Horváthem a tvořili je velice kvalitní hráči z několika klubů fotbalu i futsalu. Svůj postup si asi prohráli ve svém prvním zápase proti Lazoru – Domus, kdy asi 5 minut před koncem vedli 3 : 0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl nastat zvrat. Lazor – Domus ovšem začal hru bez brankáře, která se mu mimořádně vyvedla a dokázal již ztracený zápas zremizovat. Dalším mužstvem bylo mužstvo ze Zlína s názvem AD Sport.cz, prokázali svou kvalitu a potrápili všechny tři silná mužstva ve skupině. Na příští rok slíbili, že přijedou v ještě silnější sestavě. A poslední mužstvo skupiny Buka boys, které přihlásil Milan Svoboda, tvořili mladí hráči Tanga Brno a rázem se stali jedním z největších favoritů turnaje a pokud si přečtete občas sestavu Tanga v 1. lize, můžete se tam s těmito hráči setkat, asi největší hvězdou tohoto týmu byl Radim Záruba futsalový Objev roku 2012 v ČR. Toto mužstvo vyhrálo ve skupině všechny své zápasy, i když jen těsným skóre a spolu s Lazorem – Domus postoupili ze skupiny.
Soupisky všech mužstev jsou uvedeny na stránce s výsledky turnaje.

ČTVRTFINÁLE
Do čtvrtfinále postoupily první mužstva ze skupiny a proti nim družstvo z některé další skupiny, tak aby se do finále mohla například dostat i mužstva z jedné skupiny. Takže los proti sobě postavil tyto mužstva.
 1. Tatran Rousínov – Lazor – Domus Vyškov
 2. Pivovar Vyškov – ALL Stars Vyškov
 3. TJ Sokol Březová – Darmo pokus
 4. Buka boys – Litrpool Studnice
1. ČTVRTFINÁLE
1. čtvrtfinále mezi Tatranem Rousínov a Lazorem – Domus Vyškov přineslo vyrovnaný zápas, kde si ani jedno mužstvo nevytvořilo vyloženou šanci. Výborně u obou mužstev chytali brankáři, kteří pochytali vše, co prošlo přes obránce a tak, když rozhodčí neuznal Rousínovu branku (dle názoru jejich hráčů), které se dožadovali po skrumáži před brankou Lazoru – Domus rousínovští hráči, ale míč za brankovou čáru nedopadl, poněvadž jej hráči Lazoru ve vzduchu odkopli pryč od branky a nebylo jasné, zda míč brankovou čáru přešel či nikoli. Poněvadž žádná branka již nepadla, musel znovu rozhodnout penaltový rozstřel. V tom byla trojice střelců z Lazoru – Domus opět úspěšnější a tak se mohli radovat z postupu do semifinále.
2. ČTVRTFINÁLE
2. čtvrtfinále mezi Pivovarem Vyškov a ALL Stars Vyškov se prokázaly velké zkušenosti divizního celku a bez nějakých větších problémů si dokráčel pro vítězství a postup po výsledku 5 : 2.
3. ČTVRTFINÁLE
3. čtvrtfinále mezi dvěma překvapivě postupujícími mužstvy bylo také jednoznačnou záležitostí a to ve prospěch mužstva Darmo pokus, které svého soupeře celkem jednoznačně přehrálo a po výsledku 4 : 1 se mohlo těšit na semifinále proti Lazoru – Domus.
4. ČTVRTFINÁLE
4. čtvrtfinále mělo být jednoznačnou záležitostí mužstva Buka boys, ale bojovníci ze Studnic svého soupeře překvapili, do velkých šancí je nepustili a nakonec uhráli remízu 1 : 1 a o postupu opět musely rozhodnout penalty, ty se rozhodly až ve čtvrté sérii a šťastnějším bylo mužstvo Buka boys.
SEMIFINÁLE
Do semifinále se opět přes penalty probojoval Lazor - Domus Vyškov proti stále se zlepšujícímu mužstvu Darmo pokus. Druhou semifinálovou dvojice vytvořily týmy Pivovaru Vyškov a Buka boys.
1. SEMIFINÁLE
Znovu vyrovnaný zápas, ve kterém spíše kralovaly obrany a moc šancí se nevytvářelo. Lazor - Domus se ujal vedení zásluhou Jirky Růžičky, ale Darmo pokus odpověděl a po akci Tomáše Selingera vyrovnal na 1 : 1. A tak Lazor - Domus potřetí bojoval o postup na penalty a jeho střelci byli opět neomylní a naopak Franta Slovák dvě penalty vyrazil, čímž jsme asi vytvořili rekord v tom, jak se přes penalty dostat ze skupiny až do finále.
2. SEMIFINÁLE
Pivovar Vyškov měl těžkého soupeře v mužstvu Buka boys, které chtělo potvrdit své kvality a dojít do finále. To samé si ovšem přál i Pivovar a tak jsme byli svědky parádní podívané, z které vyšlo nakonec vítězně mužstvo Buka boys. Vůbec to ale nemělo jednoduché a hodně je v tomto zápase podržel jejich brankář, který chytal jednu šanci Pivovaru za druhou a vzhledem k tomu, že Pivovar hrál bez brankáře, čehož hráči Buka boys využili k přesvědčivé výhře, když třikrát trefili prázdnou branku a postoupili do finále.
ZÁPAS O 3. MÍSTO
V zápase dvou poražených semifinálových mužstev se počítalo s vítězstvím Pivovaru, ale průběh zápasu překvapil všechny přítomné diváky a snad i samotné hráče, když mužstvo Darmo pokus bylo lepším mužstvem a dokázalo to zúročit i brankově a tak se v samotném závěru zrodilo i překvapení turnaje, když mužstvo Darmo pokus vyhrálo zaslouženě 3 : 1 a vybojovalo si třetí místo. Blahopřejeme.
FINÁLE
Do finále se stejně jako vloni probojovalo mužstvo Lazor - Domus, když třikrát postoupilo na penalty proti mužstvu ze skupiny "smrti" Buka boys. Ve skupině mužstva odehrála vyrovnaný zápas a tak jsme byli zvědavi, jak vše dopadne. Utkání zpočátku bylo vyrovnané, více šancí si vytvářelo mužstvo Buka boys, ale stav byl stále nerozhodný 0 : 0. Pak ale došlo k přečíslení a mužstvo Buka boys se dostalo do vedení. Na to odpověděl Lazor - Domus hrou bez brankáře, která se mu v některých předcházejících zápasech dařila, ale to neplatilo na mužstvo Buka boys, které využívalo chyb v rozehrávce a pohodlně došlo k vítězství 5 : 0. Vítězům blahopřejeme a děkujeme jim i všem ostatním mužstvům za předvedenou hru a věříme, že platilo naše heslo k tomuto turnaji:
BAVME SE FUTSALEM!
Výsledky turnaje zde
Děkujeme za účast

Děkujeme všem zúčastněným mužstvům za slušné a sportovní vystupování po celou dobu turnaje, za výtečné sportovní výkony a doufáme, že se Vám na našem turnaji líbilo a zachováte nám přízeň i v dalších letech.
more..


Lazor cup 2013 - video