• Vznik turnaje

  images/LC_uvod.jpg

  Turnaj Lazor cup vznikl v roce 2009, kdy jsme se rozhodli, že zkusíme uspořádat halový futsalový turnaj ve Vyškově, poněvadž přes zimu se futsalová soutěž nehraje a většina okresních mužstev má přestávku
  read more

  img-1
 • 1. ročník - 2009

  images/lc_2009.jpg

  Do 1. ročníku turnaje se přihlásilo 8 mužstev a z překvapivého vítězství se nakonec radovalo mužstvo Kozlan, které bylo dobře poskládané z hráčů více klubů. Ve finále přehráli Lazor - Domus.
  read more

  img-2
 • 2. ročník - 2010

  images/LC_2010.jpg

  tohoto ročníku se zúčastnilo 10 mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Kvalita turnaje se zvedla přihlášením nových týmů, především týmu Tatranu Rousínov, který reprezentovali hráči kopané, dále mužstvo Werner Vyškov složené z dorostenců Vyškova. Vítězem se stalo mužstvo z Rousínova.
  read more

  img-3
 • 3. ročník - 2011

  images/LC_2011-1.jpg

  Do tohoto ročníku se opět přihlásilo 10 mužstev. Objevily se zde opět některá nová mužstva, Pivovar Vyškov, Šmatloni. Favoritem turnaje se stalo divizní mužstvo Pivovaru Vyškov, které nakonec svou roli potvrdilo a porazilo ve finále Werner, s kterým prohráli ve skupině.
  read more

  img-4
 • 4. ročník - 2012

  photos/4_rocnik.png

  Pivovar obhájil. Tohoto ročníku se zúčastnilo 13 mužstev, které byly rozděleny do tří skupin. Boje ve skupinách byly velmi napínavé a také vyřazovací část nepostrádala na dramatičnosti a překvapení. Největším překvapením bylo mužstvo z Bukoviny, které skončilo na 3. místě.
  read more

  img-1
 • Hala Purkyňova

  images/hala2.png

  Turnaj se hraje v hale Základní školy Vyškov, Purkyňova 39. Je zde příjemné prostředí a dobré zázemí pro turnaj. K dispozici je 6 šaten se sprchami.
  read more

  img-2
 • Hala Purkyňova

  images/hala3.jpg

  Turnaj se hraje v hale Základní školy Vyškov, Purkyňova 39. Je zde příjemné prostředí a dobré zázemí pro turnaj.
  read more

  img-4
 • Občerstvení

  images/obcertveni1.png

  Občerstvení je zabezpečeno po celou dobu turnaje přímo v areálu haly. V naší nabídce jsou párky, klobásy, alkoholické i nealkoholické nápoje, káva, čaj, cukrovinky a bude vás zde obsluhovat příjemná a pěkná obsluha.
  read more

  img-3
 • Občerstvení

  photos/9.jpg

  Občerstvení je zabezpečeno po celou dobu turnaje přímo v areálu haly. V naší nabídce jsou párky, klobásy, alkoholické i nealkoholické nápoje, káva, čaj, cukrovinky a bude vás zde obsluhovat příjemná a pěkná obsluha.
  read more

  img-1
 • Ceny

  photos/10.jpg

  Pro první tři mužstva budou připraveny poháry, diplomy, šampaňské a samořejmě také další věcné ceny. Hodnotí se také nejlepší střelec, nejlepší hráč a nejlepší brankář. Nejlepší cenou asi ale je, zahrát si dobrý futsal a odejít z turnaje spokojen a zdráv. O to se budeme snažit, aby se vám na našem turnaji líbilo.
  read more

  img-2
 • Ceny

  photos/ceny1.png

  Pro první tři mužstva budou připraveny poháry, diplomy, šampaňské a samořejmě také další věcné ceny. Hodnotí se také nejlepší střelec, nejlepší hráč a nejlepší brankář. Nejlepší cenou asi ale je, zahrát si dobrý futsal a odejít z turnaje spokojen a zdráv. O to se budeme snažit, aby se vám na našem turnaji líbilo.
  read more

  img-4

 

Lazor cup 2012 - hodnocení 4. ročníku turnaje

Turnaj Lazor cup je za námi. Z vítězství na turnaji se radoval opět tým Pivovar Vyškov, který obhájil loňské vítězství, když ve finále porazil domácí tým Lazor - Domus Vyškov na pokutové kopy, po remíze 1 : 1 v normální hrací době. Vítězům blahopřejeme.

Turnaje se v letošním roce zúčastnilo 13 mužstev a k vidění byly zajímavé souboje ve skupinách a zápletka až do posledního zápasu ve skupině C, který rozhodl o postupujích mužstev ze třetích míst.

Skupina A

Zde si vítězství bez problémů pohlídal Pivovar Vyškov a se třemi výhrami postoupil z prvního místa. Boj o druhé místo zaručující postup ze skupiny lépe zvládl tým Jantaři Nevojice a odsunuli účastníka krajského přeboru Sapporo Manerov na třetí místo. Na čtvrtém místě se umístnilo mužstvo JK Letiště Vyškov.

Skupina B

Zde bylo největším favoritem na postup mužstvo Lazoru - Domus Vyškov, ale svou roli nepotvrdilo a až do posledního zápasu ve skupině nebylo jasné jeho umístění a postup ze skupiny. V prvním zápase totiž remizoval s mužstvem Litrpool Studnice 2 : 2 a pak prohrál i s mužstvem TJ Mouřínov 1 : 0 a očekával, jak dopadne poslední zápas Litrpool Studnice - United Vyškov. Zápas skončil výhrou Unitedu a tím Lazor - Domus Vyškov obsadil druhou příčku a United třetí. Vítězem skupiny se stalo mužstvo TJ Mouřínov.

Skupina C

Dalo by se říct, že skupina smrti, dvě mužstva krajského přeboru Amor Vyškov a Sokol Bučovice, druhý celek OP Orli Bučovice a neznámý tým Bukovina. V této skupině potvrdilo své kvality vedoucí mužstvo KP Amor a skupinu vcelku bez problémů vyhrálo. Remizovalo sice v prvním utkání s týmem Sokol Bučovice, ale pak dvěmi přesvědčivými výhrami postoupili z prvního místa. O druhé postupové místo se rozpoutal velký boj, který skončil velkým překvapením, a to umístěním mužstva Bukoviny na druhém místě. Třetí skončilo mužstvo Orli Bučovice a na posledním Sokol Bučovice, který získal pouze bod s vítězem skupiny Amorem. V posledním zápase skupiny mezi Sokolem Bučovice a Bukovinou se rozhodovalo, jak o konečném pořadí ve skupině, tak i o postupujících z třetích míst. V případě nerozhodného výsledku by z třetího místa postupovalo mužstvo United Vyškov za skupiny B. Mužstvo Bukoviny ale zápas zvládlo lépe, zvítězilo 2 : 0 a postoupilo z druhého místa, třetí se umístilo mužstvo Orli Bučovice, kterým jejich výsledky také stačily k postupu a na čtvrtém místě se umístilo mužstvo Sokola Bučovice. Dalším postupujícím z třetího místa se stalo mužstvo Sappora Manerov.

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále došlo k několika překvapivým výsledkům. V prvním zápase mezi Pivovarem a Orlami Bučovice k překvapení nedošlo a Pivovar jednoznačně vyhrál 7 : 0. Ve druhém zápase už ale k překvapení došlo a vítěz skupiny B mužstvo TJ Mouřínov nestačil a druhého postupujicího za skupiny C tým Bukoviny a podlehl vcelku jasně 4 : 1. Ve třetím čtvrtfinále se sešly dvě mužstva krajského přeboru a k překvapení všech se radovalo z postupu mužstvo Sappora Manerov po výhře 4 : 1 nad Amorem. V posledním zápase těsnou výhrou 1 : 0 potvrdilo roli favorita mužstvo Lazoru - Domus Vyškov proti Jantarům Nevojice.

Semifinále

Semifinále nabídly strhující zápasy, které skončily remízami a o vítězech musely rozhodnout pokutové kopy. Již první semifinále Pivovar - Sapporo nabídlo překvapivý scénář a hodně emocí. Do vedení se překvapivě dostalo mužstvo Sappora 2 : 0 a tento náskok si dlouho udržovalo, Pivovar nakonec vyrovnal po penaltě, která vyvolala hodně emocí a šlo se do penaltového rozstřelu. Pivovar při střelbě nezaváhal a když za Sapporo neproměnil Fürst, mohl se radovat z postupu do finále.

Také druhé semininále mezi Lazorem - Domus a Bukovinou nabídlo pěknou podívanou a i přes mírnou převahu domácího týmu skončilo utkání remízou 1 : 1. Následovaly opět penalty a v nich se radovalo domácí mužstvo, které proměnilo všechny tři, kdežto u hostů zaváhal Garaj.

Zápas o 3. místo

Sapporo Manerov - Bukovina - 2 : 2 - tento zápas mohl některé příznivce a hráče Sappora dovést k infarktu, neboť ztratili vedení 2 : 0 a tým Bukoviny nakonec vyrovnal v poslední sekundě zápasu. Opět následoval penaltový rozstřel a ani v něm se hráči Sappora neradovali a tak se z třetího místa mohl radovat překvapení turnaje tým Bukoviny, blahopřeme.

FINÁLE

Pivovar Vyškov - Lazor - Domus Vyškov - 1 : 1 - finále nakonec skončilo soubojem dvou divizních futsalových celků a nabídlo pěkný futsal. Hrál se vyrovnaný zápas, který nabídl po jednom gólu na každé straně a několik šancí, které nebyly využity a opět penaltový rozstřel. V tom měli nakonec více štěstí hráči Pivovaru a po čtvrté sérii se mohli radovat z obhajoby loňského vítězství. Blahopřejeme.

Individuální ceny:

Nejlepší střelec - Jaroslav Kolečkář (Pivovar Vyškov)
Nejlepší brankář - Ondřej Kostelka (Lazor - Domus Vyškov)
Nejlepší hráč - Martin Tajnaj (Bukovina)Děkujeme za účast

Děkujeme všem zúčastněným mužstvům za slušné a sportovní vystupování po celou dobu turnaje, za výtečné sportovní výkony a doufáme, že se Vám na našem turnaji líbilo a zachováte nám přízeň i v dalších letech.
more..


Featured Work

feaured-image